Livigno - ubytovanie

Livigno

Ani obmedzené stavebné možnosti nezabránili miestnym podnikateľom vybudovat v Livignu prakticky všetky známe druhy ubytovania.

Nájdeme tu priváty, apartmány, chaty, penzióny, hotely a to všetko v rôznych úrovniach kvality a ceny. Zaujímavá je však skutočnosť, že Livigno si aj napriek novej výstavbe zachováva svoj pôvodný ráz. Hlavne pri apartmánoch sa často stretávame s tým, že zvonku dom vyzerá ako tesne pred zpadnutím: popraskaná omietka a trámy vyzerajú akoby ich prežral červotoč. Potom sa však nestačíme diviť, že vo vnútri sa nachádzajú luxusné apartmány moderne zariadené.

Livigno - to je paráda :)

Livigno - poloha ubytovania

Livigno sa rozprestiera v dlhom údolí a možnosti bývania sú takmer všade. Z jedného kraje Livigna na druhý je to určite viac ako 5 kilometrov. Avšak len nepatrná časť ubytovacích kapacít spĺňa požiadavku dostať sa na lyžiach až ku izbe. Preto sa treba zmieriť s tým, že ak sa chcete dostať ku zjazdovke musíte použiť bezplatný skibus alebo vlastný automobil. Sieť skibusov je ale hustá, jazdia pravidlene a často.

Z lyžiarského hladiska sa Livigno delí na dve časti - svahy areálu Mottolino a svahy areálu Carosello. Pokiaľ trváte na ubytovaní čo najbližšie ku zjazdovkám, tak si zvoľte stranu Carosello. Ubytovanie priamo pri hlavnej lanovke nezoženiete, ale máte šancu nájsť ubytovanie blízko nejakého približovacieho (detského) vleku a potom sa na lyžiach dostanete k lanovke alebo zo zjazdovky domov.

Čestnou výnimkou je možnosť ubytovania v blízkosti lanovky TEOLA v areáli Mottolino. Ale pozor, zjazdovka Teola je sice krásna, ale čierna. Nie je to teda ideálny dojazd domov pre rodinku s deťmi.

Livigno - poptávka ubytovania

Zde můžete odeslat poptávku po apartmánu / hotelu
v lyžařském středisko LIVIGNO:


Odesláním vyjadřuji svůj souhlas s případným využitím zadaných údajů pro marketingové účely.